לקבלת מידע והתייעצות אורית אורן התקשרו: 052-4459493

        

יועצת זוגית ברחובות

בגידה היא משבר באמון,באהבה. 

בגידה היא אחד המשברים הכואבים ביותר.היא גורמת לקריסה,לניפוץ קיר הזכוכית שנבנה בעמל רב.
ישנה תחושה של נפילה לתהום עמוקה. 
פתאום העתיד כבר לא קיים,ההווה מעורפל וגם כל הטוב של העבר נמחק.
והנתון העצוב הוא שבגידה יכולה לקרות כמעט בכל מערכת יחסים ולא חשוב עד כמה נהדרים וטובים ואוהבים האנשים שחיים בתוכה.                                                                       

 בזמן שקורה משבר הבגידה בני הזוג הנבגדים,כמעט תמיד,יאשימו את הצד הבוגד וכך גם הסביבה הקרובה,אבל גם כאן,כמו בכל מצב אחר,צריכים שניים לטנגו.נכון שאקט הבגידה נעשה ע"י צד אחד,בדרך כלל,האחריות שהביאה למצב הזה מוטלת על שני בני הזוג במידה שווה.

יועצת זוגית ברחובות

לרצון או לצורך לבגוד ישנן כמה וכמה סיבות:

1) שעמום- עם הזמן הזיקוקים של ההתאהבות הראשונית נעלמים והשגרה תופסת את מקומה בחיים,שגרה שרוב האנשים רואים בה משהו אפרורי וחסר ריגושים ורגשות.במקום להתאמץ ולהבין את היתרונות שבה,את הנינוחות,מנסים אילו שבוגדים לשבור אותה ואפילו לזמן קצר ע"י סטוץ מזדמן.הם עושים זאת כי היום הכל קל וזמין ולא דורש מאמץ.

2) קרבה ואינטימיות- כאשר ישנם פערים ביו הרצונות של שני בני הזוג לקרבה ואינטימיות,כאשר כל אחד רואה אותן בצורה שונה.כאשר רוצים וחושקים אבל לא הצד הבוגד עושה זאת כדרך לקבל תשומת לב או לממוש הפנטזיות.

3) בריחה מאינטימיות- כאשר מרגישים חנוקים,כאשר מרגישים שהמרחב האישי נחסם,יוזמים בכוונה ויכוחים ומריבות כדי לגרום למרחק. יחסי מין מחוץ למסגרת הביתית מספקים למי שבוגד סוג של אינטימיות שיש עליה שליטה וברוב המקרים היא תהייה חסרת רגשות.

4)נקמה- בדרך כלל המצב הזה קורה אצל זוגות שחונכו על המיתוס שלא לדבר ולא להביע רגשות.לקבל כל מצב כמו שהוא,כי זה הגורל. 

כאשר לא מוציאים ולא מביעים את הרגשות ישנו שתי אפשרויות: 1)מתפוצצים מבפנים,מה שבד"כ מעורר בעיות רפואיות. 2)הופכים לאפטים-מה ששוב מביא לאותן התוצאות. אבל ישנם או ישנן כאילו שמוצאים דרך נוספת-נקמה.הבגידה כנקמה היא פיצוי לכל הצרכים שלא מסופקים בזוגיות. התהליך הזה קורה במרבית המקרים אצל זוגות שרבים על הכל ועל כלום ולא מצליחים להגיע לקרבה ואינטימיות.

5) זעזוע- ישנם כאילו שבוגדים אבל עושים את כל המאמצים שהצד הנבגד ידע מזה ויש קו המחשבה הזה שתי סיבות:1)לזעזע את המערכת ואולי כך להתחיל לדבר על מה שכואב ועל מה שרוצים לתקן,לצאת מהמקום הכי נמוך לדרך של מערכת יחסים טובה ומאושרת. 2)כשרוצים להתגרש אבל מפחדים מכל מיני סיבות עשות את הצעד הראשון.להיות זה שיוזם,סומכים על גילוי הבגידה והזעזוע כתוצאה מכך שיעשו את העבודה.

6) משבר הקן המתרוקן- רגע אחרי שהילדים עזבו את הבית וכמה רגעים לפני שנגיע לגיל של הורינו,ישנו איזה רצון איזו פנטזיה,להרגיש שוב צעירים וחסרי אחריות.סוג של שחרור.

7) והסיבה האחרונה שאין לה שום קשר למה שקורה או לא קורה בזוגיות,היא ההתמכרות למין- זו התמכרות וכמו כל התמכרות חייבים להיות מודעים אליה ולטפל בה בהתאם בעזרת עזרה מקצועית.

 

 

 קליניקה טיפולית לייעוץ וגישור אישי,זוגי ומשפחתי
פגישת ייעוץ ראשונית ללא מחוייבות. 

לפגישת הכרות ראשונה ללא מחוייבות התקשרו עוד היום

052-4459493
 חדש:אפשרות לפגישת ייעוץ בסקייפ/טלפון

לקבלת מידע והתייעצות

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים